بررسی رنگ سبز در دكوراسيون داخلی منزل

رنگ سبز برای هر اتاقی مناسب است

سبز و قهوه ای دو رنگ بسيار تطبيق پذير و يادآور طبيعت می باشند. شما می توانيد با موفقيت از آنها برای تقويت دكور هر اتاقی از جمله آشپزخانه، نهار خوری، حمام و اتاق كودك استفاده كنيد. رنگ مكمل و مناسب برای استفاده در چنين فضاهايی آبی درباری، ارغوانی، سفيد يا كرم روشن می باشد كه می توانيد در اثاثيه و مبلمان از آنها استفاده كنيد.

سايه هايی از آبی، سبز و يا حتی بنفش كم رنگ؛ رنگ های سردی هستند كه حس آرامش را منتقل می كنند اين نكته را مد نظر قرار دهيد كه اگر تم های تيره تر اين رنگ ها را انتخاب كنيد، موثر تر واقع می شوند.

سبز به عنوان آرام ترين رنگ برای چشم شناخته شده است. تركيبی از طراوت رنگ آبی همراه با طرب رنگ زرد، رنگ سبز را می سازند و همين امر اين رنگ را مناسب استفاده در هر اتاقی از خانه می كند. در آشپزخانه، سبز از سردی لوازم می كاهد و در اتاق نشيمن باعث آرامش و تقويت و ترويج روابط خانوادگی می شود.

از منظر فنگ شوئی، رنگ سبز مناسب تزئينات بوده و با از بين بردن استرس، موجب آرامش روان می گردد همچنين با كمك به باروری گزينه مناسبي براي استفاده در اتاق خواب است.

تركيب سياه-سفيد-سبز

مهم نيست در استفاده از رنگ ها چقدر جسورانه عمل می كنيد؛ اصل مهم اين است كه آنها را به هم مربوط سازيد. اين تصوير خانه رويايي 2007 از HGTV است كه از رنگ های قوی سياه و سفيد در دكوراسيون آن استفاده شده است. طراح داخلي Linda Woodrum مي گويد:”انتخاب رنگ ها بخش مورد علاقه من در طراحی است و آن را با استفاده از سفيد و مشكی متعادل می كنم.” استفاده از فرش های طرح گورخری و قاب مشكی برای پرده های سفيد از كاربرد اين دو رنگ پرطرفدار در كنار استفاده از رنگ سبز است.

ديگر مقالات ما را از دست ندهيد.

حس و روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی و تاثیر آن بر افراد