ويتراي روي شيشه سندبلاست بهتر است يا ساده؟

از دیدگاه کلی، برای انتخاب نوع شیشه در ابتدا باید راجع به مات یا شفاف بودن آن تصمیم بگیرید.

انواع شیشه
شیشه های رنگی

همانطوركه مي دانيد از شيشه هاي مشجر به جهت حفظ حريم خصوصي و كاهش نور ورودي استفاده مي كنند. شيشه هاي ساده با عبور دادن مقدار زيادي از طيف نور خورشيد براي مكان هاي كم نور مناسب است، پس از آن شيشه هاي رنگي ساده قرار دارند كه به تناسب رنگي كه دارند، تغييري در طيف نور سفيد ايجاد مي كنند (رجوع شود به مقاله فوايد استفاده از شيشه هاي رنگي پنجره)، شيشه هاي سندبلاست و برفي هم به دليل نبود يا كمبود سطح صيقلي خود موجب بازتاب نور شده و نور ملايمي از آنها عبور كرده به داخل مي رسد.

شیشه های ساده که با توجه به قطر خود دارای قیمت های متفاوتی هستند، از دو میل شروع شده و تا قطر های بالاتر ادامه پیدا می کند. شیشه دو میل بسیار نازک بوده و معمولا جنبه تزئیناتی دارد. شیشه معمول برای کار ویترای چهار میل است.

شیشه سندبلاست درب

شیشه های سندبلاست شده که یک طرف شیشه معمولی و سمت دیگر به صورت زبر و مات شده است. هر دو طرف قابلیت نقاشی دارد با این تفاوت که اگر روی قسمت سندبلاست شده با رنگ های شفاف نقش بزنید، قسمت های رنگ شده دوباره شیشه ای شده و دیگر مات نیستند. این تضاد ایجاد شده بین قسمت های مات و شفاف جذابیت خاصی ایجاد می کند که از امتیازات این گونه شیشه ها محسوب می شود.

شیشه مشجر برفی
شیشه مشجر طرح دار

شیشه های برفی و طرح دار، از شیشه های مشجر معمول در بازار هستند که اگر روی قسمت برفی آن کار کنید، سطح قسمت های رنگ شده پس از خشک شدن دارای پستی و بلندی شده و جلوه ای جالب می آفریند.

طیف شیشه های رنگی

شیشه های رفلکس و برنز، که دارای جلوه های رنگی مختلف هستند. کار بر روی این شیشه ها مانند شیشه های معمولی بوده و تنها تفاوت در انتخاب رنگ است زیرا رنگ شیشه تمام رنگ های شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

تجربه ما نشان می دهد با تلفیق رنگ های مات و شفاف بر روی شیشه های ساده و سندبلاست جذاب ترین نوع ویترای را مي توان خلق كرد.

The last comment needs to be approved.
2 پاسخ
 1. مهرناز مهدیزاده
  مهرناز مهدیزاده گفته:

  یعنی میشه رنگ مات و شفاف رو باهم مخلوط کرد ؟یا مرحله به مرحله؟

  پاسخ
  • zohreh
   zohreh گفته:

   با سلام
   اگه مخلوط کنید میشه میشه شفاف و یا میتونید هر دو رنگ را در کنار هم استفاده کنید که جلوه زیبایی دارد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *