پنج نكته كاربردي براي خريد پارچه پرده ي متناسب با دكوراسيون منزل

دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب پارچه و پرده منزل مناسب، بخش ضروری برای هر اتاق و كليد ايجاد يك طراحی پيچيده و زيبا بدون در نظر گرفتن سبك آن است. در حاليكه به ظاهر ساده می رسد، براي رسيدن به موفقيت چندين فاكتور از جمله مواد بكار رفته، عملكرد و محل قرار گيری بايد در نظر گرفته شود. ما از طراحان داخلی تقاضا كرديم اطلاعات خود را در اين زمينه با ما به اشتراك بگذارند.
1- ايجاد توهم قد

پرده منزل
اگر سقف خانه كوتاه تر از حد معمول است و يا پنجره كوچك است و ميخواهيد آن را بزرگ جلوه دهيد، ميله پرده منزل را دقيقا بر روی ديوار زير سقف متصل كنيد و از پرده های بلند راه راه استفاده كنيد. اين تاكيد عمودی بيننده را به اشتباه مي اندازد و چشم اتاق و پنجره را بلند تر مي بيند.
2- جنس پارچه اهميت زيادی دارد

جنس پارچه اهميت زيادي دارد
براي پنجره بلند، پارچه های ضخيم و سنگين را انتخاب كنيد زيرا حالت آبشارگونه و عمودی خود را به خوبی نشان مي دهد. اين گونه پرده ها لبه های تيز و سخت را پوشانده و به اتاق نرمي و لطافت می بخشند.
3- تنظيم چالش فضا

تنظيم چالش فضا
اين اتاق دارای سقف خيلی بلند و نور فراوان است يعنی دو فاكتوری را كه برای طراحی پرده منزل مناسب برای پنجره در نظر می گيريم، دارد. براي حل كردن مشكل بلندی سقف از ميله پرده موتوردار برقی استفاده كرديم و آن را به سليقه مشتری و متناسب با دكوراسيون رنگ زديم؛ اين يك راه حل شيك براي برجسته نشان دادن پرده است. با يك پرده حرير مناسب مي توان اتاق را در زمان نور زياد آفتاب با فشار يك دكمه سوئيچ محافظت كرد.
4- نور و زندگي


پرده منزل فقط براي شيك بودن و زيبايی نيست، بلكه كنترل نور و محافظت از مبلمان و لوازم را در برابر اشعه UV نيز بر عهده دارد. اين پارچه طرح دار با قابليت جمع شدن از پايين، علاوه بر زيبايی، مناسب استفاده در بالای سينك در آشپزخانه است.
5- محيط رسمی

محيط رسمي
طراح Robin Baron مي گويد: “من هميشه مي گويم – جزئيات است كه يك طراحی را برجسته و عالی می كند- و اين والان زيبا يك مثال كامل است. من به جاي قلاب های معمولی از قلاب های آهنی براي ايجاد چين های نمايشی استفاده كردم و از پارچه كتان گلدار كلاسيك، ريشه منگوله دار و نوار دوزی همرنگ برای زيباسازی استفاده كردم. جزئيات هستند كه اين والان الهام گرفته از خانه های روستايی را با اهميت جلوه مي دهند.