رنگ قرمز در دکوراسیون چه کاربردی دارد؟

رنگ قرمز در فنگ شوئي با عنصر آتش مرتبط است. بنابراين، قرمز همانند آتش، سمبل قدرت و  تحول است. اگر به دنبال جذب شهرت بيشتر و جلب توجه هستيد از اين رنگ بيشتر استفاده كنيد. قرمز همچنين نمايانگر عشق و شهوت است بنابراين رنگ فوق العاده اي براي استفاده در فنگ شوئي اتاق خواب است.

البته براي دكور اتاق خواب سعي كنيد از تم هاي قرمز تيره استفاده كنيد زيرا قرمز روشن بيش از اندازه فعال است و نمي تواند محيطي آرام بوجود آورد.

اگر از قرمز متنفر هستيد و فقط به اين دليل دكوراسيون داخلي منزل خود را قرمز مي كنيد كه گمان مي كنيد فنگ شويي خوبي دارد، درواقع جرياني از سرخوردگي پنهاني و ناراحتي را شكل مي دهيد كه هميشه در اطراف خانه شما مي جوشد و اين در فنگ شويي اصلا خوب نيست.

روانشناسي رنگ قرمز نشان مي دهد با وجود اينكه اين رنگ مي تواند حس گرما و تحريك غذايي را موجب شود اما استفاده بيش از حد از اين رنگ مي تواند موجب تحريك اعصاب و تنش، اضطراب و حتي پرخاشگري شود؛ همينطور مي تواند موجب تحريك بيش از حد اشتها شود! بنابراين اگر به دنبال كاهش وزن هستيد از اين رنگ در اتاق نهارخوري استفاده نكنيد. اگرچه قرمز رنگي اشتها آور و مناسب براي رستوران هاست.

رنگ قرمز را تنها به اين دليل كه فكر مي كنيد خوش شانسي مي آورد انتخاب نكنيد.

Benko مي گويد:”يكي از بزرگ ترين اشتباهات افراد در انتخاب رنگ قرمز به اين دليل است كه اغلب شنيده اند قرمز رنگ شانس است و دفع شر مي كند؛ اگرچه درست است كه قرمز را فرخنده و مبارك در نظر مي گيرند و همچنين داراي انجمن هاي معتبر (قدم زدن بر روي فرش قرمز) است، اما در نهايت ميزان واكنش بدن و ذهن شما به اين رنگ مهم خواهد بود.”

رنگ مكمل قرمز چيست و با چه رنگهايي ست مي شود؟

سفيد، مشكي، آبي روشن و تيره، سبز متوسط. هرگز قرمز را با زرد، بنفش و صورتي ست نكنيد. بژ گزينه بسيار مناسبي است بخصوص در اسپانيا. براي داشتن يك جلوه خاص قرمز را با مشكي به كار ببريد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *