با هنر ويتراي پنجره هاي ارسي بسازيد

تعریف گره چینی

گره چيني به هنري ايجاد شده با قطعات برش خورده چوب و شيشه‌هاي رنگي در اشکال مختلف و متعدد الاجرا و وحدت‌گراي هندسي که به طور هماهنگ در يک کادر مشخص و تکرار شونده در کنار هم قرار گرفته باشند گفته مي‌شود. در واقع هندسه نقوش و گره‌کشي جزء جدانشدني اين هنر به حساب مي‌آيد.


از بهترين نمونه‌هاي گره‌ چيني و «ارسي» در ايران مي‌توان عمارت چهل‌ستون، هشت‌بهشت و خانه‌هاي تاريخي خانه اعلم، شيخ‌الاسلام، سوکياس در اصفهان و تعدادي از خانه‌هاي تاريخي کاشان همچون خانه طباطبائي‌ها، خانه عباسيان، خانه بروجردي‌ها و تعدادي ديگر از اين انواع خانه‌ها در يزد و شهر‌هاي قديمي ‌را نام برد.

هنر گره چینی هنری زیبا و اصیل است که به دلیل زحمت زیاد، هزینه زیادی هم در بر دارد و می‌توان نمونه‌های این هنر را که بر روی چوب انجام گرفته در اماکن متبرکه مانند آستان قدس رضوی و یا حرم شاه‌عبدالعظیم مشاهده نمود.


با تكنيك ويتراي هم مي توانيد براي منزل خود پنجره ارسي بسازيد و به اين صورت مقداري در هزينه ها صرفه جويي كنيد و همينطور از زيبايي شيشه هاي رنگي بهره مند شويد. صنايع دكوراتيو پارس با بهره گيري از بهترين نوع رنگ و مواد و سابقه كار در زمينه شيشه هاي هنري و دكوراتيو آماده همكاري با متصديان مساجد و طراحان دكوراسيون مكان هاي سنتي جهت اجراي شيشه هاي پنجره ارسي مي باشد.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
مشارکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *